Σεπ 23, 2013
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Ιστορική μέρα για την ομάδα της Τερψιθέας καθώς ήταν η πρώτη εμφάνιση κόντρα σε ομάδα εκτός Θεσσαλίας, στην πρώτη αγωνιστική

στον 3ο Όμιλο του πρωταθληματος της Γ Εθνικής κόντρα στην Χαλκίδα.Το σύνολο του Νίκου Σταυροθεόδωρου επικράτησε 2-1 με τα γκολ των Μαλάκου στο 32ο λεπτό και του Κρεββάτα στο 44ο λεπτό με πέναλτι. Το δεύτερο ημίχρονο είχε τις δυσκολίες του αλλα οι «κυανόλευκοι» παρά την μείωση του σκορ απο τον Ευστάθιου στο 80ο λεπτό κατάφεραν να κρατήσουν την νίκη.

Δοκάρι είχε ο Κυριάκος σε εκτέλεση φαουλ στο τέλος του αγώνα.

Το φιλμ του αγώνα.

1ο Μετά από σέντρα του Γιόκα, ο Τσιαλμάς εξ επαφής χάνει μεγάλη ευκαιρία αφού δεν κατάφερε να την σπρώξει στα δίχτυα από τη μικρή περιοχή του Μπρέλλα.

6ο Ατομική προσπάθεια του Τσιαλμά και σουτ με το αριστερό με τον Μπρέλλα να πέφτει στην αριστερή του γωνιά και να διώχνει με τα ακροδάχτυλα τη μπάλα, ο Φλώρος που παρακολουθεί την φάση διώχνει την μπάλα σε κόρνερ.

10ο Σουτ έξω από τη περιοχή του Τσιαλμά με τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ.

13ο Σέντρα από αριστερά του Κυριάκου, αφύλαχτοι οι Σαββίδης- Κρεββατάς με τον πρώτο να πιάνει την κεφαλιά αλλά να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

32ο Μετά τις κόντρες έξω από τη περιοχή της Χαλκίδας, η μπάλα έφτασε στον Κρεββατά ο οποίος κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει στα πόδια αμυντικών, το ριμπάουντ παίρνει ο Μαλάκος που με ευθύβολο σουτ έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνιά του Σουτζόγλου γράφοντας το 1-0.

45ο Εκτέλεση Φάουλ του Κυριάκου κεφαλιά από τον Κρεββατά στο ύψος του πέναλτι και 2-0.

71ο Ακυρώθηκε γκολ ως οφ σάιντ του Γιόκα.

76' Μετά από λάθος του αμυντικού, ο Σαββίδης κλέβει την μπάλα και κάνει ψιλοκρεμαστό σουτ αλλά ο Σούτζογλου αποκρούει την μπάλα, σώζοντας την Χαλκίδα από το γκολ.

80ο Μετά τις κόντρες η μπάλα κατέληξε στον Ευσταθίου που με σουτ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και εν συνεχεία στα δίχτυα κάνοντας το 2-1.

90ο+ Δοκάρι μετά την εκτέλεση φάουλ του Κυριάκου.